menukalendarium
Wtorek, 2018-11-13
Imieniny:
Arkadii, Krystyna
statystyki
Odwiedziło nas: 326641 osób
Do końca roku: 48 dni
Do wakacji: 220 dni
ankieta

Czy codziennie możesz grać na komputerze?

Pokaż wyniki
poleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Logo BIP
https://uonetplus-dziennik.vulcan.net.pl/olesnicapowiatolesnicki/003244
https://www.epodreczniki.pl/begin/
http://www.matzoo.pl/

Archiwum 2016/2017

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » Archiwum » Archiwum 2016/2017

Rok szkolny, jak co roku, rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Natępnie na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego odśpiewaliśmy hymn narodowy, wysłuchaliśmy wystąpienia przedstawicieli samorządu uczniowskiego na temat  rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz przemówienia  dyrektora szkoły - pana Artura Mosiaka i  radnej – pani Aleksandry Sierugi. Po zakończeniu części oficjalnej udaliśmy się wraz z wychowawcami oraz rodzicami do swoich klas. 

 W nowym roku szkolnym  życzymy wszystkim uczniom  samych sukcesów oraz zapału do pracy!

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
czytaj więcej

Brazos i Buffy to sympatyczne i niezwykle przyjazne psy, które 9 września zawitały do naszej szkoły. Zajęcia zorganizowane zostały przez stowarzyszenie "Lepsze relacje pomiędzy ludźmi i psami" oraz Gminę Oleśnica. Dzieci dowiedziały się, jakie obowiązki spoczywają na właścicielach czworonogów i jak należy zachować się w kontakcie z obcym zwierzęciem.


czytaj więcej

W dniu 16 września uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział w akcji „Sprzątamy Świat”

 W czasie krótkiego apelu członkowie Samorządu Uczniowskiego zapoznali swoich kolegów z historią i ideą akcji.

Następnie dzieci wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyły w teren aby usuwać śmieci, segregować je zgodnie z wcześniej poznanymi zasadami. Mogliśmy w praktyce zastosować wiadomości z którymi zapoznaliśmy się w czasie lekcji „Asy segregacji” zorganizowanej przez Urząd Gminy w Oleśnicy.

W czasie akcji mieliśmy dodatkową atrakcję, towarzyszył nam bocian, który zaciekawiony obecnością dzieci nie odstępował nas na krok.  

SPRZĄTANIE ŚWIATA
czytaj więcej
  • WYCIECZKA DO KROŚNIC

 

           28 września uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę, którą zdobyli jako najlepsza klasa w ubiegłym roku. Dołączyli do nich również uczniowie z klas 4b, 5 oraz 6. Wyruszyliśmy spod szkoły równo z pierwszym dzwonkiem. Naszą przygodę zaczęliśmy od zdobycia szczytu Sokolnik. Po niełatwej wędrówce pod górę dotarliśmy do celu. Tu okazało się, że aby podziwiać piękne widoki na Kotlinę Jeleniogórską, musimy pokonać jeszcze kilkadziesiąt stromych stopni. Niejednemu z nas zakręciło się w głowie podczas pokonywania tej przeszkody. Gdy już wszyscy bezpiecznie zeszli, wyruszyliśmy do schroniska „Szwajcarka”, gdzie chwilę odpoczęliśmy i kupiliśmy pamiątki.

czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl