menukalendarium
Wtorek, 2018-11-13
Imieniny:
Arkadii, Krystyna
statystyki
Odwiedziło nas: 326666 osób
Do końca roku: 48 dni
Do wakacji: 220 dni
ankieta

Czy codziennie możesz grać na komputerze?

Pokaż wyniki
poleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Logo BIP
https://uonetplus-dziennik.vulcan.net.pl/olesnicapowiatolesnicki/003244
https://www.epodreczniki.pl/begin/
http://www.matzoo.pl/

Archiwum 2014/2015

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » Archiwum » Archiwum 2014/2015

       1 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015.

Pan dyrektor serdecznie powitał rodziców, nauczycieli i uczniów zgromadzonych na sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu i przemówieniu pana dyrektora oraz pani Aleksandry Sierugi- radnej Gminy Oleśnica, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Po powakacyjnym przywitaniu się opiekunowie klas zapoznali z planem lekcji i przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

        Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
czytaj więcej

           24 września br. cała klasa czwarta w nagrodę pojechała na gratisową wycieczkę do Nowej Rudy i Srebrnej Góry. Najpierw udaliśmy się do Nowej Rudy. Tam czekał na nas miły pan przewodnik, który oprowadził nas po muzeum i przybliżył historię powstawania węgla. Opowiedział nam także o dinozaurach, pokazał odciski dawnych roślin na bryłkach węglowych.

           Najbardziej podobało mi się jednak we wnętrzu kopalni węgla, ponieważ było bardzo ciekawie i zarazem emocjonująco. Baliśmy się wszyscy ogromnie Skarbnika, który co jakiś czas wynurzał się z gęstych ciemności i straszył nas, wydając dziwne odgłosy. Pan przewodnik zademonstrował nam działania maszyn górniczych, pokazał różnorodne narzędzia i zaznajomił z trudem i niebezpieczeństwami, które czyhają na ludzi pracujących pod ziemią. Na powierzchnię wyjechaliśmy w wagonikach kolejki podziemnej. 

czytaj więcej

          Dnia 26 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły ,okolicznościowym apelem uczcili 75 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

W trakcie lekcji historii oraz lekcji z wychowawcą uczniowie zapoznali się z okolicznościami powstania w 1939r. oraz działalnością polskiego ''Podziemia" w czasie trwania II wojny światowej. W czasie apelu czlonkowie Samorządu Szkolnego odczytali list prezesa Instytutu Pamięci Narodowej skierowany do młodzieży. Przygotowali również okolcznościową gazetkę z informacjami na temat genezy powstania i działalności Polskiego Państwa Podziemnego.Symbolem Swięta były również flagi narodowe wywieszone tego dnia w naszej szkole.

 

75 ROCZNICA POLSKIEGO PAŃSTWA PODDZIEMNEGO
czytaj więcej

      Dnia 26 września 2014 roku nasza szkoła czynnie uczciła dwa ekologiczne święta: Dzień Drzewa oraz Sprzątanie Świata. Nasze działania odbyły się dzięki współpracy z panem Wójtem Gminy Oleśnica Marcinem Kasiną oraz Referatem Rolnictwa i Gospodarki Niwruchomościami i Ochrony środowiska Gminy Oleśnica.

Uczniowie zasadzili drzewka zakupione z funduszy otrzymanych z Urzędu Gminy Oleśnica. Sprzątali swoje otoczenie i segregowali odpady.

Dzięki tej akcji jeszcze raz pokazaliśmy, że dbamy o woje środowisko, jesteśmy przyjaciółmi przyrody i naszej planety.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014
czytaj więcej

W piękny słoneczny piątek dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką wychowawców i rodziców wybrały się na wycieczkę do sadu Państwa Podczaszyńskich we wsi Jenkowice. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda sad. Na miejscu oglądały drzewa owocowe i uważnie słuchały Pani, która opowiadała o pracy sadownika, o tym jak sadzi się i pielęgnuje drzewa owocowe, kiedy dokonuje się zbiorów owoców.


 

czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl