menukalendarium
Wtorek, 2018-11-13
Imieniny:
Arkadii, Krystyna
statystyki
Odwiedziło nas: 326690 osób
Do końca roku: 48 dni
Do wakacji: 220 dni
ankieta

Czy codziennie możesz grać na komputerze?

Pokaż wyniki
poleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Logo BIP
https://uonetplus-dziennik.vulcan.net.pl/olesnicapowiatolesnicki/003244
https://www.epodreczniki.pl/begin/
http://www.matzoo.pl/

Archiwum 2013/2014

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » Archiwum » Archiwum 2013/2014

             Drugiego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tradycyjnie już uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, podczas której nastąpiło uroczyste poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym udali się do szkoły. Na początku spotkania, które odbyło się na sali gimnastycznej, pan dyrektor Artur Mosiak przywitał wszystkich bardzo serdecznie, po czym nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie uczennica klasy piątej Oliwia Bartosik odczytała list  Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas skierowany do wszystkich zebranych. W dalszej części spotkania głos zabrał wójt gminy Oleśnica – pan Marcin Kasina oraz radna – pani Aleksandra Sieruga. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami oraz rodzicami udali się do swoich klas. 

    Życzymy wszystkim uczniom niesłabnącego zapału do pracy oraz samych sukcesów w nowym roku szkolnym!

Monika Marzec

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
czytaj więcej

         Bezpieczne zachowania, dbałość o zdrowie własne i innych są umiejętnościami, które bez wątpienia są kluczowe i przydatne dla wszystkich ludzi, ale przede wszystkim dla dzieci. Wydaje się, że nigdy nie jest za dużo sytuacji, w których dzieci mogą poznawać i ćwiczyć zachowania w sytuacjach kryzysowych. Aktywni mieszkańcy Sokołowic, realizując zadania związane z projektem Fundacji Wsparcia Rozwoju Lokalnego „Moja Przestrzeń”, postanowili wspólnie ze Szkołą Podstawową w Sokołowicach zorganizować festyn „Bawię i uczę się bezpiecznie żyć”. Słoneczny dzień i zaangażowanie w organizację dodatkowo kilku instytucji: Gminnego Ośrodka Kultury w Boguszycach, Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowicach, Świetlicy Wiejskiej w Sokołowicach, Klubu Sportowego „Sokół” Sokołowice oraz osób prywatnych: Pana Mariasza Surmy (właściciela firmy Elektro-Plus) Pana Jerzego Rogali (właściciela firmy „Rolimpex”) Państwa Małgorzaty i Antoniego Borowików (właścicieli firmy „Boramex”), Firmy Yureco S.A sprawiły, że impreza była strzałem w tak zwaną „dziesiątkę”.

 

czytaj więcej

Przy przechodzeniu przez jezdnię powinna nam towarzyszyć  szczególna ostrożność. W pierwszych dniach roku szkolnego  panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy   przypomniały dzieciom z oddziałów przedszkolnych i  uczniom klas I-III o  zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w drodze do szkoły.

Pamiętajmy! Przechodzimy przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych, w  bezpieczny i rozsądny sposób.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
czytaj więcej
  • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013

            Dnia 20 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się czynnie w akcję „Sprzątania Świata”

Hasło tegorocznej edycji  brzmiało „OKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ". Po krótkim apelu , który wprowadził nas w temat akcji udaliśmy się w teren, aby zbierać i segregować odpady , które szpecą nasze otoczenie i odkrywać czystą wieś!

Akcja udała się doskonale. Wysprzątaliśmy teren wokół szkoły oraz boisko wiejskie.

Zebrane i posegregowane śmieci umieściliśmy w kontenerach  ,zgodnie z ich przeznaczeniem  do recyklingu .Teraz musimy dbać aby nowe śmieci nie oszpeciły naszego środowiska.

 

             24 września 2013 r. uczniowie klas  I-VI  naszej szkoły brali udział w wycieczce ekologicznej  do rezerwatu przyrody, Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „ Modernizacji systemu gospodarki odpadami na terenie Wielkopolski i części powiatu Oleśnickiego”

Organizatorem wycieczki była niepubliczna placówka oświatowo wychowawcza „ Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju „

Celem wycieczki było upowszechnienie wśród dzieci zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody , upowszechnianie form aktywnego wypoczynku.

 

 

 

czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl