menukalendarium
Wtorek, 2018-11-13
Imieniny:
Arkadii, Krystyna
statystyki
Odwiedziło nas: 326691 osób
Do końca roku: 48 dni
Do wakacji: 220 dni
ankieta

Czy codziennie możesz grać na komputerze?

Pokaż wyniki
poleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Logo BIP
https://uonetplus-dziennik.vulcan.net.pl/olesnicapowiatolesnicki/003244
https://www.epodreczniki.pl/begin/
http://www.matzoo.pl/

Archiwum 2011/2012

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » Archiwum » Archiwum 2011/2012

1 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny 2011/2012.

Pani dyrektor gorąco powitała rodziców, nauczycieli i uczniów zgromadzonych na sali gimnastycznej. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do nowych uczniów rozpoczynających naukę w naszej placówce oraz pięciolatków, które rozpoczęły naukę w zerówce.

Po krótkim przemówieniu uczniowie zaprezentowali program artystyczny, po którym dzieci udały się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych. Po powakacyjnym przywitaniu się opiekunowie klas zapoznali z planem lekcji i przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
czytaj więcej

                15 września odbyły się w naszej szkole warsztaty "SZCZUDŁA DLA POCZĄTKUJĄCYCH" zorganizowane w ramach projektu „MOGĘ WSZYSTKO".

          Każdy chętny uczeń przy pomocy animatora Stowarzyszenia Praktyków Kultury

z Warszawy mógł pochodzić na placu szkolnym na szczudłach. Dzieci były zachwycone. Niektórym tak się spodobało, że kilka razy ustawiały się w kolejce.

 

                                                                                                                           

 

SZCZUDŁA DLA WSZYSTKICH
czytaj więcej
  • SPRZĄTANIE ŚWIATA

         16 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli a akcji Sprzątania Świata. W tym dniu wraz z wychowawcami wyruszyli w kierunku boska, terenu wokół szkoły oraz przystanku autobusowego. Wszyscy zbierali śmieci i od razu je segregowali. Umieszczali je w workach na szkło, plastik i papier.

     Po zakończonej akcji śmieci wrzuciliśmy do odpowiednich pojemników. Zobaczymy, jak długo w naszej wsi będziemy cieszyć się porządkiem.

        29.09 2011 skoro świt uradowana ponad czterdziestoosobowa gromada uczniów wyruszyła na wycieczkę w Kotlinę Jeleniogórską. Klasa IV i prymusi klas V i VI byli szczęśliwi podwójnie: wyjazd stanowił nagrodę dla najlepszej klasy oraz za osiągnięcia w nauce i sporcie.

Atrakcji mieliśmy sporo – od samego początku. Większość z nas po raz pierwszy miała okazję przejechać Autostradową Obwodnicą Wrocławia, podziwiać najnowocześniejszy w Polsce Most Rędziński, który szczególnie magicznie wygląda wieczorem, gdy jest podświetlony. Pani pilot przez całą podróż przekazywała nam ciekawostki dotyczące mijanych obiektów historycznych, przyrodniczych czy współczesnej architektury.

Gdy dotarliśmy do Sobieszowa, pod opieką przewodnika zdobywaliśmy górę Chojnik wznoszącą się pośród Karkonoskiego Parku Narodowego. Na dziedzińcu zrujnowanego gotyckiego zamku wysłuchaliśmy legendy o okrutnej Kunegundzie, a następnie z wieży widokowej podziwialiśmy przecudną panoramę Kotliny Jeleniogórskiej.

Kolejną atrakcją była wizyta w starej chacie walońskiej, w której zostaliśmy wtajemniczeni w sekrety dawnych mieszkańców Karkonoszy. Stamtąd udaliśmy się na spacer w stronę malowniczego wodospadu Szklarki.

Po tak intensywnym zwiedzaniu późno popołudniowy obiad smakował wybornie! Niektórzy nawet prosili o przepis apetycznego kotleta!

Do domów wróciliśmy po 20-tej, zmęczeni, ale z mnóstwem wrażeń i nadzieją na kolejną równie udaną wycieczkę.

 

 

29.09.2011 WYCIECZKA
czytaj więcej

           Podczas obchodów „Dnia Seniora”, który odbył się 10.10.2011, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą „Jesienią też świeci słońce”.

          Unaszej szkoły przygotowali wiele prac wykonanych różnymi technikami. Zostało to zauważone i docenione przez jury konkursu.

I miejsce zajął Marcel Bartkowiak z klasy VI

II miejsce  przyznano Sandrze Pawlak z klasy V oraz Klaudii Kostrzewie z klasy IV.

Wyróżnienia otrzymali Paulina Grzelak z klasy IV oraz Kacper Szczurek z klasy VI.

Wszystkich nagrodzonych wspierała nauczycielka plastyki – mgr Alicja Kubik.

10.10.2011
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 | Strona 6 |

Opracowanie: szkolnastrona.pl